Samsung 21inch SF FLAT TV (CS-21Z30MA)
FEATURES
DNR
Slim TV
DNIe
OTHER FEATURES
· 250W
· 5 Band Graphic Equalizer
· Dual Tone
· DVD Component in
SPECIFICIATIONS
PICTURE DNIe Yes
Color System Multi System
CRT Flat Slim Fit
Program Channel 200 Memory
Plug & Play Yes
Zoom / Wide Mode -
Channel Sort Yes
Channel Skip Yes
Help Yes
Auto Off (15 Min) Yes
Absent Off (3 Hrs) Yes
Picture Standard 4 Mode
Color Tone 5 Mode
PIP -
Comb Filter 4H
Blue Screen Yes
Turbo Search Yes
Digital Noise Reducer Yes
SOUND Sound System B/G, D/K, M, I
Sound Standard 5 Mode
Graphic Eq 5 Band
Turbo Sound Yes
Pseudo Stereo Yes
Woofer -
Stereo System A2 Stereo
Sound (PMPO) 250W
AVL Yes
Melody Yes
Speaker Type Direct
Tweeter No
AV AV In/Out (Back) 2 in / 1 out
Side/Front A/V Yes
DVD Component in Yes
OSD Half Contrast Yes
Language English / Hindi
Icon Based OSG Yes
FUNCTION Game Yes (2)
Ch. Scan Yes
Pre Chan Yes
Ch. Naming Yes
Reminder Yes
Child Lock Yes
Clock Yes
On/Off Timer Yes
Sleep Timer Yes
Pic'n Choose Yes
5 year warranty
This item weighs 21 k.g. This item is available in Kathmandu/Lalitpur/Bhaktapur
Delivery within Nepal